Home Najdôležitejšie Martin aj Kovalík v Ríme zabojujú o kvalifikačné finále, Horanský rolu favorita nepotvrdil

Andrej Martin

RÍM – Až dvojica z tria favorizovaných slovenských tenistov si v rímskej kvalifikácii na podujatie zo série Masters vybojovala postup do druhého kola.

Martin zvládol obrat

Andrej Martin nastúpil proti kolumbijskej 148. a Daniel Elahi Galán Riveros bol pre Slováka poriadne nepríjemným súperom. Kolumbijčan vyhral úvodný set 7:5 a Martin musel otáčať. V druhom dejstve na dva brejky Martina Galán okamžite odpovedal ribrejkom a set tak rozhodol až tajbrejk, v ktorom mal viac šťastia slovenský tenista (7:4). V rozhodujúcom dejstve to po dvoch brejkoch na obidvoch stranách opäť vyzeralo na tajbrejkové rozuzlenie, ale Martin zobral súperovi posledný servis a po triumfe 7:5 sa radoval z postupu do semifinále kvalifikácie po viac ako tri a pol hodinovom boji. V ňom ale na Slováka čaká vo vzájomnej premiére náročný súper – nasadená francúzska sedmička Jéremy Chardy, ktorý na úvod s Venusom stratil v zápase len dve hry.

Ďalej aj Kovalík

Z postupu do druhého kola kvalifikácie sa raduje aj Jozef Kovalík, ktorý si v dvoch setoch poradil s ruským súperom Donským. Úvodné vyrovnané dejstvo rozhodol jediný brejk, ktorý prišiel až v samotnom závere a slovenský zástupca štvrtý setbal premenil na zisk prvého setu – 7:5. V druhom sa ruský súper pokúšal o obrat, keď hneď na úvod prelomil Kovalíkovi podanie, ale slovenský favorit zabral a po dvoch brejkoch napokon ovládol aj druhé dejstvo – 6:4. V boji o kvalifikačné finále ho ale čaká nasadená trojka – slovinský tenista Aljaž Bedene, s ktorým má negatívnu bilanciu 0:2, ale na antuke sa ešte nestretli.

Horanský na Taliana nestačil

Jediný z trojice Slovákov, ktorému sa nepodarilo prebojovať do semifinále kvalifikácie je Filip Horanský. Slovenský favorit nestačil na talianskeho súpera Roberta Marcoru, ktorému za celý zápas nedokázal ani raz zobrať servis. Naopak Horanský si podanie stratil v prvom sete raz a v druhom spravil Marcora ešte ďalšie dva brejky a zaslúžene sa radoval z pohodlného triumfu 7:5, 6:4.