utorok , 22 septembra 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Marco Chiudinelli: „Federer je stále nohami na zemi“
Foto: TASR

Marco Chiudinelli: „Federer je stále nohami na zemi“

BAZILEJ – Švajčiar Marco Chiudinelli, ktorý ukončil v októbri na turnaji ATP 500 v Bazileji kariéru, patrí medzi najbližších priateľov Rogera Federera. Preto vie posúdiť, či ho sláva zmenila.

Obaja sa narodili v roku 1981 v Bazileji. Poznajú sa preto z detských čias a už vtedy sa z nich stali blízki priatelia. „Je to normálne priateľstvo. Najdôležitejšie sú čestnosť a dôvera, ktoré sú medzi nami. Odkedy je (Federer) veľmi úspešný, nič sa nezmenilo. Stále je nohami na zemi. Nestretávame sa príliš často, no vždy keď sa nám to podarí, strávime spolu skvelé chvíle,“ uviedol bývalý 52. tenista sveta, ktorý bol v roku 2014 spolu s „Fedexom“ súčasťou víťazného daviscupového tímu Švajčiarska.

Federer nechýbal na Chiudinelliho rozlúčkovom zápase:

Mnohým tenistom po ukončení kariéry ich milovaný šport chýba. Ako je na tom 36-ročný Švajčiar? Hráva aspoň rekreačne? „Vôbec nie. Momentálne nechcem hrať tenis. Miloval som ho a bola to moja vášeň. Tento pocit sa určite vráti, ale potrebujem čas, aby som si zvykol hrať iba pre zábavu,“ priznal na záver Chiudinelli.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Rafael Nadal, Novak Djokovič

Sebavedomý Djokovič si na Nadala v Paríži verí: Je poraziteľný aj na antuke

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič vo včerajšom finále porazil Diega Schwartzmana 2:0 na sety …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 3 =