Foto: TASR

Majiteľ najrýchlejšieho servisu Groth ukončí po Australian Open kariéru

MELBOURNE – Austrálčan Sam Groth sa rozhodol ukončiť kariéru. Rozlúčku absolvuje v januári na grandslamovom Australian Open v Melbourne.

Rodák z Narrandery oslávil pred 5 dňami okrúhle 30. narodeniny, no usúdil, že je čas odísť. Počas celej kariéry ho sprevádzali zdravotné problémy. Predovšetkým bolesti ramien. „Rozmýšľal som o tom už od Wimbledonu. Potom som išiel na turnaj do Newportu, prešiel som kvalifikáciou, 1. kolom a na Centrálnom kurte som hral proti Johnovi Isnerovi. Časť zo mňa však cítila, že tu nechcem byť,“ vysvetlil Groth v rozhovore pre heraldsun.com.

„Bolo pre mňa zložité byť neustále ďaleko od domova,“ ozrejmuje tienistú stránku kariéry profesionála. „Každý pozná môj príbeh. Bol som zranený, pauzoval som, vrátil som sa. Teraz je koniec. Rok 2015 bol úžasný. Hrali sme semifinále Davis Cupu, bol som v 3. kole Australian Open a hral som 3. kolo Wimbledonu na Centrálnom kurte,“ zhrnul Austrálčan svoju kariéru v pár vetách.

Sam Groth vs Roger Federer (3. kolo Wimbledonu 2015):

Roky 2014 a 2015 boli jeho najúspešnejšie. Vyhral počas nich 3 challengre a v singlovom rebríčku ATP sa vyštveral na 53. miesto. Vo štvorhre bol na 24. pozícii a postúpil do semifinále Roland Garros 2014. Vlani získal v Newporte po boku krajana Chrisa Guccioneho svoj jediný titul z hlavného okruhu.

Viac ako výsledky zapísal austrálskeho bombardéra do histórie najrýchlejší servis. Na challengeri v juhokórejskom Pusane poslal v júni 2015 na stranu Bielorusa Vladimira Ignatika projektil s rýchlosťou 263,4 km/h. V rokoch 2009 – 2011 bol ženatý so slovenskou rodáčkou Jarmilou Wolfeovou (rod. Gajdošovou).

Najrýchlejší servis histórie:

 

About Michal Pokrivka

Check Also

Famózna Mihalíková to dokázala: V Hamburgu slávi titul vo štvorhre

HAMBURG – Slovenská tenistka a deblová špecialistka Tereza Mihalíková ovládla spoločne so svojou deblovou parťáčkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 + seven =