Home Najdôležitejšie Klein v Belehrade druhú šancu nevyužil: Slovenský lucky loser stratil vedenie s argentínskym favoritom

Lukáš Klein, Ostra Group Open 2021

BELEHRAD – Lukáš Klein nenapodobnil v Belehrade úspešný výkon Alexa Molčana, keď podľahol ôsmemu nasadenému Argentínčanovi Federicovi Delbonisovi 6:3, 3:6, 4:6.

Klein tak v Belehrade nevyužil ani druhú šancu, pretože do hlavného turnaja sa dostal po kvalifikačnej prehre s O´Connellom len ako lucky loser. Do zápasu pritom vstúpil veľmi dobre, keď brejkom v štvrtej hre rozhodol o osude úvodného dejstva a za 44 minút sa ujal vedenia.

Skúsený argentínsky antukár ale zvládol druhý set, keď v piatej hre úspešne na podaní odvrátil tri brejkbaly súpera a o osude druhého dejstva rozhodla ôsma hra, v ktorej Klein po prvýkrát v zápase stratil servis a Delbonis čistou hrou vyrovnal skóre stretnutia.

V rozhodujúcom dejstve si opäť obidvaja hráči držali podanie a o víťazovi sa rozhodlo prakticky v úvode, keď Klein v druhej hre na podaní Delbonisa zahodil sedem brejkbalov a následne pykal, pretože prišiel o vlastný servis a argentínsky favorit dopodával duel do víťazného konca. V boji o štvrťfinále na Delbonisa čaká víťaz zápasu Albot verzus Monteiro.

Zdroj: ts, TASR