Home Najdôležitejšie Lucky loser Gombos využil naskytnutú šancu a v Umagu zaskočil favorizovaného Argentínčana: V ďalšom kole narazí na Alcaraza

Norbert Gombos

UMAG – Slovenský tenista Norbert Gombos dokonale využil druhú príležitosť na turnaji v Umagu. V pozícii “lucky losera” napodobnil Molčana a po trojsetovom boji zdolal skúseného argentínskeho antukára Federica Delbonisa po setoch 6:4, 5:7, 6:4.

Gombos mal výborný vstup do zápasu, keď už v prvej hre brejkol favorizovaného Delbonisa, ale ten ribrejkom vyrovnal na 1:1. Od tohto stavu však slovenský tenista výborne servoval, nepúšťal súpera k brejkbalovým možnostiam na returne a po brejku v piatej hre nemal problém doservovať set do úspešného konca.

V druhom dejstve obaja hráči držali svoje podania a až do stavu 5:6 neboli diváci svedkami žiadneho brejkbalu. V dvanástej hre Delbonis druhýkrát brejkol nášho tenistu a vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcom sete sa bojovalo o každý gem, obaja aktéri aj naďalej výborne servovali, ale v kľúčovej siedmej hre Gombos zabral na returne, brejkol Delbonisa a po využití tretieho mečbalu postúpil do osemfinále.

Slovenský tenista tak dokonale využil odstúpenie Čecha Veselého, Gombos v boji o štvrťfinále nastúpi proti premožiteľovi Alexa Molčana z Hamburgu Carlosovi Alcarazovi.