Matej Lipták (Foto: TASR)

Lipták reaguje na žreb Sloveniek: Oba tímy budú veľmi ťažký oriešok, papierovo sme outsidermi

LONDÝN – Súperkami slovenských tenistiek v B-skupine na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Glasgowe budú Austrálčanky a Belgičanky. Rozhodol o tom piatkový žreb v Londýne. Hrať sa bude 8.-13. novembra v Emirates aréne, do semifinále postúpia víťazi štyroch trojčlenných skupín.


Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali v kvalifikácii voľný žreb, keďže ich pôvodný súper – Austrália – postúpil po suspendácii Ruska a Bieloruska priamo do finálovej skupiny. Vlani v Prahe Slovenkám tesne ušiel postup medzi elitné kvarteto. Po prehre 1:2 so Španielskom a víťazstve 2:1 nad USA obsadili v tabuľke druhé miesto za Američankami, ktoré sa dostali do semifinále vďaka lepšiemu pomeru setov.

Lipták: Oba tímy budú veľmi ťažký oriešok

Podľa kapitána slovenského tímu Mateja Liptáka nebol na žrebe ľahký súper. „Paradoxne to vyšlo tak, že sme v jednej skupine tri tímy, ktoré nehrali kvalifikáciu. Austrália sa tam dostala na základe toho, že vylúčili Rusko, my na základe toho, že Austrália postúpila priamo a Belgicko malo hrať s Bieloruskom. Čo sa týka tímov, veľký výber na turnaji rozhodne nie je. Každý má svoju kvalitu,“ povedal Lipták pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.Austráliu i Belgicko považuje za kvalitné tímy. „Oba tímy budú veľmi ťažký oriešok. Austrália je stále silná, aj keď v ich radoch už nie je Ashleigh Bartyová. Je to mladý a veľmi kvalitný tím. V novembri bude rozhodovať aktuálna forma hráčok a tiež povrch. Aj Belgicko má skúsené a mladé hráčky. Dôležité bude, v akej forme budú naše baby a ako sa nám ich spolu s realizačným tímom podarí pripraviť a namotivovať. Určite našu skupinu nevnímam ako nehrateľnú, ale stále to beriem tak, že papierovo patríme medzi outsiderov a každé víťazstvo bude pre nás veľké víťazstvo. Ideme tam s tým, že môžeme prekvapiť a tak ako minulý rok by som bol rád, keby sa nám podarilo podať dobré výkony a zabojovať o postup do semifinále. K tomu nám vlani chýbal iba kúsok šťastia,“ dodal šéf slovenskej lavičky.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Jozef Kovalík

Slováci v akcii: Utorok 28. marca

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 21 slovenských zástupcov. Kovalík a Gombos na challengeroch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 2 =