Leylah Annie Fernandezová
Leylah Annie Fernandezová (Foto: TASR/AP - Elise Amendola)

Radšej študuj, dobrá tenistka z teba nikdy nebude: Kanadská hviezdička to nevzdala a dnes je z nej milionárka

NEW YORK – Nikdy sa nevzdávaj a vždy choď za svojím cieľom a presvedčením. Aj toto silné posolstvo priniesla so sebou na US Open senzačná 19-ročná kanadská tínedžerka Leylah Annie Fernandezová, ktorú už dnes čaká boj o grandslamovú trofej.


Radšej študuj

„Radšej študuj, dobrá tenistka z teba nikdy nebude,“ aj takéto slová počúvala v minulosti ako školáčka Fernandezová a dnes v 19. rokoch siaha na grandslamovú trofej. Mladučká Kanaďanka má už istotu 1,25 milióna USD a v prípade finálového triumfu dokonca zarobí dvojnásobok.

Dcéra niekdajšieho futbalistu z Ekvádoru a filipínskej matky to nemala vôbec jednoduché, ako sedemročnú ju vyradili z mládežníckeho programu v Québecu a v škole ju od tenisu neustále odrádzali. „Veľa ľudí pochybovalo o mne, mojej rodine i o mojich snoch. Všetci mi hovorili, že zo mňa profesionálna tenistka nikdy nebude. Že by som s tým mala prestať a venovať sa škole. Pamätám si jednu učiteľku, ako mi hovorila, nech s tenisom prestanem, že to nikam aj tak nedotiahnem. Teraz je to celkom vtipné, ale vtedy to pre mňa sranda rozhodne nebola,“ uviedla montrealská rodáčka.Tú frázu si opakuje každý deň

Fernandezová to ale s tenisom nezabalila a dnes je už viac menej jasné, že spravila dobre. Jej úchvatné výkony a hlavne obrovská psychická odolnosť proti podstatne skúsenejším hráčkam udivujú celý tenisový svet a ak nepoľaví má pred sebou zaručene žiarivú budúcnosť. „Som rada, že mi to povedala, pretože od tej doby mám každý deň tú jej frázu v hlave a hovorím si: ‚Nevzdám to, budem bojovať a ukážem, že na všetko, o čom som snívala, dosiahnem‘,“ dodala na adresu učiteľky, ktorá jej budúcnosť nevidela pri tenise.

Leylah Annie Fernandezová
Leylah Annie Fernandezová (Foto: TASR/AP – Elise Amendola)

Aktuálne 73. hráčka sveta, ktorú čaká posun v rebríčku WTA, ukázala svoje kvality už v juniorke, keď predvlani dosiahla na finále Australian Open a následne ovládla parížsky Roland Garros. V tejto sezóne sa dočkala premiérového titulu na seniorskom okruhu WTA, keď si podmanila mexické Monterrey.Užíva si to

Teraz stojí ale na prahu najväčšieho úspechu v kariére, keď proti nej bude v historickom finále stáť iba 18-ročná britská kvalifikantka Raducanuová. „Hlavne si tu užívam veľkú zábavu. Chcem predvádzať hru pre fanúšikov, aby si to užívali. Som rada, že publikum miluje to, čo predvádzam. Je to úplne magické,“ rozplýva sa s úsmevom na tvári sympatická Fernandezová.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × three =