Home Správy Laver Cup opäť ovládla Európa, štvorhra Federera a Nadala nebola

Laver Cup opäť ovládla Európa, štvorhra Federera a Nadala nebola

by Jana Sedláková
Laver Cup

ŽENEVA – Aj v treťom ročníku exhibičného tenisového turnaja Laver Cup zvíťazil tím Európy nad tímom Zvyšku sveta pomerom 13:11. O rozhodujúci bod sa v tesnom závere postaral Nemec Alexander Zverev.

John Isner/Jack Sock vs Roger Federer/Stefanos Tsitsipas 5:7, 6:4, 10:8

Pôvodne mali na európskej strane nastúpiť Roger Federer a Rafael Nadal. Kvôli zraneniu Španiela však šiel ako náhradník Stefanos Tsitsipas. Federerovi v Laver Cupe štvorhry príliš nejdú. V tesnom závere v supertajbrejku ovládli stretnutie Američania Isner a Sock. Tento pár hral proti Federerovi na Laver Cupe aj vlani vo štvorhre. Vtedy bol Švajčiar po boku Alexandra Zvereva a aj vtedy prehral.

Taylor Fritz vs Dominic Thiem 7:5, 6:7(3), 10:5

Aj v tíme Zvyšku sveta nastala zmena. Pôvodne mal nastúpiť Nick Kyrgios, no aj ten nakoniec nehral a namiesto neho šiel na kurt Taylor Fritz. V prvom sete pritom po veľkom boji premenil až piaty setbal. V druhom zas potreboval na vyrovnanie tri možnosti Thiem. Nakoniec však pri prvej šanci na uzavretie zápasu v supertajbrejku rozhodol Fritz. Tím Zvyšku sveta tak bol razom vo výhode.

Roger Federer – John Isner 6:4, 7:6(3)

Prehru s Isnerom zo štvorhry si Federer vynahradil vo dvojhre. Podržal svoj tím a získal dôležitý bod. O prvom sete rozhodol jediný brejk. V druhom mal možnosť vyrovnať na 1:1 na sety Isner, keď mal na riterne setbal, ale nevyužil ho. Rozhodoval tak až tajbrejk a v ňom od stavu 3:3 bodoval iba Federer.

Alexander Zverev vs Miloš Raonič 6:4, 3:6, 10:4

Stretnutie tak bola dráma až do poslednej chvíle. Prvý i druhý set boli záležitosťou jediného brejku. V treťom dejstve, teda supertajbrejku, sa od stavu 3:2 začal výraznejšie odtrhávať Zverev, ktorý rozhodol nie len tento zápas, ale aj celé stretnutie. To bolo pre tím Európy výrazne nahnuté, prehrávali ešte pred poslednou dvojhou, no napokon po tretí raz ovládli Laver Cup.

Z víťazstva 13:11 sa tak tešil tím Európa v zložení: Rafael Nadal, Roger Federer, Dominic Thiem, Alexander Zverev, Stefanos Tsitsipas, Fabio Fognini, Roberto Bautista Agut ako náhradník a kapitáni Björn Borg a Thomas Enqvist.

Tím Zvyšku sveta zas tvorili: John Isner, Miloš Raonič, Nick Kyrgios, Denis Šapovalov, Jack Sock, Taylor Fritz, Jordan Thompson ako náhradník a kapitáni John a Patrick McEnroeovci.