Home Najdôležitejšie Lacko prehral v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Črtajúce sa prekvapenie nedotiahol do úspešného konca

PARÍŽ – Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 1. kole kvalifikácie dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V pondelkovom zápase na parížskej antuke prehral s Nemcom Oscarom Ottem po trojsetovom boji 6:4, 1:6 a 2:6.

Prvý set mal prekvapivého víťaza

Lacko bol pred zápasom podľa stávkových kancelárii obrovským outsiderom, ale svojho súpera sa nezľakol a od začiatku hral s Nemcom vyrovnanú partiu. V druhej hre sa podarilo Ottemu slovenského tenistu brejknúť, ale Lacko kontroval rebrejkom. Za stavu 3:3 sa mu podarilo opäť prelomiť podanie nemeckého tenistu a vo zvyšku setu si obaja hráči znamenite držali svoj servis. Slovák vyhral prvý set 6:4.

V ďalšej fáze zápasu už prebral taktovku Otte, Lacko ešte vyrovnával na 1:1 v druhom sete, ale od tohto momentu získal 136. hráč 5 gemov v rade a vyhral druhý set 1:6.

O osude zápasu musela rozhodnúť tretia sada. Otte zlepšil servis a bojovalo sa predovšetkým na Lackovom podaní. V prvej hre sa Nemcovi podarilo prelomiť servis svojho súpera a to bol jeden z kľúčových momentov celého tretieho setu. Otte dokráčal k pohodlnému víťazstvu 6:2.