Home Správy Lacko na US Open aj deviatykrát s prehrou v 1. kole

Lacko na US Open aj deviatykrát s prehrou v 1. kole

NEW YORK – Lukáš Lacko prehral v 1. kole grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Kanaďanom Vaškom Pospíšilom v troch setoch 5:7, 3:6, 2:6.

Prvý set bol absolútne vyrovnaný. Piešťanský rodák síce nepremenil dva brejkbaly na 3:1 a zakrátko prehrával 2:4, no šnúrou troch gemov priebeh otočil. Kanadský tenista zareagoval v 10. geme čistou hrou pri vlastnom servise a v závere mal prevahu.

V druhom dejstve si obaja strážili do stavu 3:3 podanie. V ďalších minútach zavelil k útoku aktívnejší rodák z Vernonu, ktorý dvakrát udrel na príjme.

Do tretej časti vstúpil Lukáš úspechom na riterne. Brejk vzápätí čistou hrou potvrdil, no to bolo z jeho strany všetko. Zvyšný priebeh jasne opanoval Kanaďan, ktorý už v žiadnom geme nestratil viac ako dva fiftíny.

• Lacko skončil aj pri 9. štarte v hlavnej súťaži US Open v 1. kole
  • Pospíšil ho dnes prestrieľal na esá 13:4
  • po 1. podaní zvládol 44 z 54 výmen
  • na príjme získal bez 2 percent polovicu fiftínov

Lukáš Lacko bol jediným slovenským mužským zástupcom v hlavnej súťaži US Open. Po boku Austrálčana Johna Millmana si bude chcieť napraviť chuť ešte vo štvorhre.