Home Správy Lacko cez nasadenú päťku do finále kvalifikácie ATP turnaja v Miami

Lacko cez nasadenú päťku do finále kvalifikácie ATP turnaja v Miami

MIAMI – Lukáš Lacko si poradil v 1. kole kvalifikácie turnaja ATP Masters 1000 v Miami (9 314 875 USD, tvrdý povrch vonku) na Floride s piatym nasadeným Juanom Ignaciom Londerom z Argentíny po výsledku 6:4, 6:1.

Prvý set bol spočiatku v réžii favorizovaného Slováka. Tri brejkbaly na 2:0 síce nevyužil, ale vo štvrtom geme už ďalšou šancou na príjme nepohrdol. Za stavu 5:3 nepremenil pri vlastnom servise trojicu setbalov a súper sa o chvíľu vrátil do boja. Len nakrátko. Lukáš sa po zmene strán blysol na riterne čistou hrou – 6:4.

Na začiatku druhého dejstva sa náš tenista poľahky odpútal do vedenia o tri gemy. Svoj výkon s pribúdajúcim časom dokonca stupňoval. Argentínčan musel o pár minút pri manku 0:5 podávať na udržanie sa v zápase. To síce po odvrátení dvoch mečbalov zvládol, no v siedmej hre piešťanský rodák postup s prehľadom spečatil.

• Lacko nastrieľal 10 es
  • na príjme zvládol 53 percent výmen
  • prvýkrát od októbra 2018 zdolal člena top 100, Londerovi patrí v rebríčku 66. miesto

O hlavnú súťaž si to zverenec Jána Krošláka rozdá so 14. nasadeným Denisom Istominom z Uzbekistanu alebo Barbadosanom Darianom Kingom.