Home Správy Lacko presvedčivo do 2. kola challengeru v Ilkley

Lacko presvedčivo do 2. kola challengeru v Ilkley

ILKLEY – Lukáš Lacko si poradil v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 125 v anglickom Ilkley (137 560 EUR +H, tráva vonku) so Španielom Adriánom Menéndezom-Maceirasom po setoch 6:3, 6:4.

Lacko začal na úvodnom podaní dvomi esami, jeho súper mal na na svojom servise problémy a nepodareným lobom poslal Slováka do vedenia 2:0. Piešťanský rodák mal problémy so zapojením prvého servisu, čo vyústilo do troch brejkbalov súpera v siedmom geme, hrozbu však odvrátil – 5:2. Zisk setu musel potvrdiť svojím servisom, lebo v predchádzajúcej hre na riterne nedokázal premeniť tri setbaly. Štvrtý pokus už bol z jeho strany úspešný.

Druhý set začali obaja tenisti suverénne. Sériu udržaných podaní pretrhol Lukáš v siedmom geme na príjme. Hráči získavali väčšinu fiftínov zo servisu, veľa dlhých výmen sme nevideli. Lacko stretnutie ukončil v 10. geme využitím druhého mečbalu po nevynútenej chybe súpera.

• v prvom sete sa Lackovo zapojenie prvého servisu dostalo len na úroveň 42 %
  • konečný pomer es v prospech Slováka 11:6
  • vzájomnú bilanciu upravil na 2:1

V 2. kole narazí zverenec trénera Jána Krošláka na 13. nasadeného Antoina Hoanga z Francúzska. Ešte včera bojoval v Ilkley v 1. kole Filip Horanský, ktorý podľahol Jamesovi Duckworthovi z Austrálie.