Home Najdôležitejšie Lacko bojoval, ale na favorita to nestačilo: Na US Open skončil na rakete 18-ročného dánskeho talentu

NEW YORK – Slovenský tenista Lukáš Lacko nepostúpil do 2. kola kvalifikácie dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open. V New Yorku prehral s Dánom Holgerom Runem dvakrát 4:6.

O osude zápasu rozhodli dva brejky dánskeho favorita, ktoré aj v prvom aj v druhom sete dosiahol rovnako v piatej hre. Lacko proti nasadenej 24. zlyhal pri využívaní brejkbalových príležitostí, keď v zápase nepremenil ani jeden z piatich brejkbalov na brejk, kým jeho súper z rovnakého počtu možností zužitkoval dve.

Lacko zabojoval hlavne v poslednej desiatej hre druhého setu, kedy mal pri podaní dánskeho talentu na rakete štyrikrát brejkbal a brejkom sa mohol vrátiť do zápasu, ale všetky štyri zahodil a Rune kľúčový servis udržal a za hodinu aj 22 minút vybojoval očakávaný postup.

Holger Rune (Dán.-24) – Lukáš LACKO (SR) 6:4, 6:4