Home Správy Kyrgios po ďalšej dráme do finále v Acapulcu, vyzve Zvereva

Kyrgios po ďalšej dráme do finále v Acapulcu, vyzve Zvereva

by Dominika Mikušiaková

ACAPULCO – V noci na sobotu sa odohrali semifinálové duely turnaja ATP 500 v Acapulcu (1 931 110 USD, tvrdý povrch vonku). O cennú trofej si to rozdajú Alexander Zverev a Nick Kyrgios.

V prvom semifinále zdolal druhý nasadený Alexander Zverev britského tenistu Camerona Norrieho po setoch 7:6(0), 6:3.  Zverev si v prvom sete nedokázal udržať brejk z úvodného gemu, Brit ešte zabojoval a úvodné dejstvo doviedol do tajbrejku. V ňom však absolútne dominoval Nemec, ktorý nepovolil súperovi ani bod.  V druhom sete stačil na víťazstvo favoritovi brejk z tretej hry. Za stavu 3:1 odvrátil jediné možnosti súpera na brejk a v závere už žiadne komplikácie nedopustil.

V druhom semifinále zdolal Nick Kyrgios po obrovskom boji Johna Isnera 7:5, 5:7, 7:6(7). Zápas bol podľa očakávaní mimoriadne vyrovnaný. Na oboch stranách dominoval najmä servis, šancí na príjme bolo po menej. V prvom sete vyšla koncovka lepšie Kyrgiosovi, set druhý najtesnejším rozdielom ovládol Američan. Najväčšiu drámu prinieslo tretie dejstvo. Obaja hráči boli na servise absolútne neomylný, nevideli sme ani jeden brejkbal. V dramatickom tajbrejku Kyrgios najprv nevyužil dva mečbaly, z toho jeden pri vlastnom podaní, napokon mu víťazstvo neušlo.

Finále je na pláne o 4:00 ráno SEČ. Vo vzájomnej bilancii vedie Kyrgios 5:3,  posledné dva zápasy však patrili Zverevovi.