Petra Kvitová (Foto: TASR/AP - Petr David Josek)

Kvitová nebude hrať ani v Ostrave a ukončila sezónu: Moje telo nie je pripravené na ďalšiu záťaž

PRAHA- Česká tenistka Petra Kvitová ukončila sezónu. Semifinalistka Roland Garros nebude štartovať ani na budúcotýždňovom turnaji WTA v Ostrave, kde mala patriť k najväčším ťahákom.


„Moje telo nie je pripravené odohrať turnaj na tvrdom povrchu. Nejde o konkrétne zranenie, ale o bežné vyčerpanie, ktoré vyplýva z dlhého turnaja v Paríži,“ vysvetlila česká tenistka.

Vynechať domáci turnaj nie je nikdy jednoduché. „Niet pochýb o tom, že mi je Ostrava blízka, ako dieťa som tam odohrala veľkú porciu zápasov. Na druhú stranu, turnaj sa odohrá bez divákov, tak ma to nebude až tak mrzieť,“ pokračovala.

Rozhodnutie ukončiť sezónu konzultovala s trénerom

„V minulosti som urobila množstvo chýb, keď som hrala turnaje napriek tomu, že som nebola fyzicky pripravená. V Ostrave by som navyše nemohla poriadne trénovať a musela by som žiť v bubline,“ priznala Kvitová.Vianoce v Austrálii?

„Vyzerá to tak, že kvôli povinnej karanténe budem musieť stráviť Vianoce v Austrálii. Budeme to musieť zvládnuť a rešpektujem obavy organizátorov Australian Open,“ dodala ôsma hráčka sveta.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Viktória Kužmová, Tomáš Hrunčák

FOTO Tréner Hrunčák po ďalšom deblovom titule Kužmovej prejavil spokojnosť: Viki sa predviedla v dobrom svetle

DUBAJ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová získala titul vo štvorhre na turnaji ITF W100 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + nineteen =