Home Australian Open Kvitová prelomila päťročné čakanie, zdolala Bartyovú a je v semifinále

Kvitová prelomila päťročné čakanie, zdolala Bartyovú a je v semifinále

MELBOURNE – Češka Petra Kvitová zdolala vo štvrťfinále grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) domácu Ashleigh Bartyovú 6:1, 6:4.

V prvom sete Kvitová prestrieľala Bartyovú 12:2 na víťazné údery. Jediný gem získala Austrálčanka, keď servisom znížila na 1:3. Za 27 minút sa tak zo zisku prvého setu tešila Češka.

Hra bola v druhom sete o čosi vyrovnanejšia. Bartyová mala dva brejkbaly v priebehu setu, ale nevyužila ich. Za stavu 4:4 sa do vedenia 40:15 na riterne dostala Kvitová. Okamžite sa chopila šance, vzala servis domácej hráčke a šla servovať na víťazstvo. Podanie zvládla a premenila hneď prvý mečbal.

• Kvitová je v prvom grandslamovom semifinále od svojho wimbledonského triumfu v roku 2014
  • zvýšila vo vzájomnej bilancii na 4:0, zároveň zdolala Bartyovú po druhý raz v tejto sezóne (vyhrala nad ňou aj vo finále v Sydney)
  • na víťazné údery vyhrala Češka 25:8
  • na príjme získala 42 % výmen

„Ospravedlňujem sa austrálskym fanúšikom, že som zdolala vašu nádej. Môžete byť na ňu hrdí, je veľmi sympatická. Začala som lepšie ako v Sydney, kde som prehrala prvý set. Ash má dobrý sjazovaný bekhend, nedávala som jej veľa šancí, aby hrala svoju hru. Zrejme som si (po všetkých udalostiach v živote, pozn. red.) ani nepredstavovala, že po tom všetkom ešte môžem byť v semifinále takéhoto turnaja. Nad Collinsovou som už raz vyhrala, ale bola to veľká bitka. Nemá veľa skúseností, ale hrá odvážne a agresívne. Teším sa na to,“ povedala bezprostredne po zápase česká tenistka so slzami v očiach. Dojalo ju, kam sa dokázala vrátiť po útoku spred niekoľkých rokov, kvôli ktorému dlho nemohla hrať.

Súperkou Kvitovej v boji o postup do finále bude Američanka Danielle Collinsová, ktorá dnes vyradila Anastasiu Pavľučenkovovú. (Viac si prečítajte tu.)