Home Najdôležitejšie Kvalifikant Kovalík ukázal srdce bojovníka: Po parádnom obrate v Hamburgu zabojuje o štvrťfinále

Jozef Kovalík

HAMBURG – Do druhého kola na prestížnom antukovom podujatí v nemeckom Hamburgu sa prebojoval aj slovenský kvalifikant Jozef Kovalík.

Ten po úspešne zvládnutej kvalifikácii zdolal aj domáceho držiteľa voľnej karty Maxa Hansa Rehberga, s ktorým si poradil v troch setoch 3:6, 7:5 a 6:1. V boji o štvrťfinále sa stretne so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom.

Molčan v Hamburgu potvrdil rolu favorita: S domácim hráčom nestratil ani set a zabojuje o štvrťfinále

Kovalík v prvom sete nedokázal nájsť recept na domáceho hráča a keď v piatej a deviatej hre prišiel o podanie, za 46 minút bolo o víťazovi prvého setu rozhodnuté. Ani v druhom dejstve to so Slovákom nevyzeralo dobre, keď v šiestej hre opäť ako prvý prišiel o servis a bol dve hry od konca. Kovalík ale ukázal srdce bojovníka, keď si okamžite ribrejkom zobral späť požičané a v 11. hre sa dočkal ďalšieho brejku. Po 54 minútach sa radoval zo zisku druhého setu – 7:5.

Rozhodujúce dejstvo sa už nieslo jasne v réžii slovenského kvalifikanta, ktorý zjavne obratom v druhom sete psychicky zlomil domáceho hráča. Rehberg si prehral hneď úvodné dve podania a aj keď v štvrtej hre sa ešte ribrejkom pokúsil vrátiť do hry, na Kovalíka to už nestačilo a ďalšieho vyhratého gemu sa už Nemec nedočkal.

1. kolo: Jozef KOVALÍK (SR) – Max Hans Rehberg (Nem.) 3:6, 7:5, 6:1, za dve hodiny aj 18 minút

Zdroj: ts, TASR