Home Správy Kuznecovová senzačne otočila štvrťfinále WTA turnaja v Cincinnati

Kuznecovová senzačne otočila štvrťfinále WTA turnaja v Cincinnati

CINCINNATI – Druhou semifinalistkou turnaja WTA Premier 5 v americkom Cincinnati (2 944 486 USD, tvrdý povrch vonku) sa stala ruská voľná karta Svetlana Kuznecovová po víťazstve 3:6, 7:6(2), 6:3 nad treťou nasadenou Češkou Karolínou Plíškovou.

Česká favoritka mala dokonalý vstup do zápasu. Suverénne si vypracovala náskok 3:0, a keďže bola v ďalšom priebehu na podaní neomylná, nemala problém doviesť prvý set do víťazného konca.

V druhom dejstve sa na príjme osmelila aj skúsená Ruska. Tri brejkbaly na 3:1 ale nevyužila a v siedmom geme ju po druhý raz zradil servis. Ani manko 3:5 ju v závere nezbavilo bojovnosti. Otočila na 6:5, a hoci následne nevyužila dva setbaly na príjme, v skrátenej hre súperku prevalcovala – 7:2.

Pred tretím setom bol zápas pre vysokú teplotu prerušený. Kuznecovová sa navyše nechala ošetriť. Po prestávke pokračovala Češka v útlme. Pôsobila vyčerpane a za stavu 1:1 stratila po druhý raz v zápase podanie. V šiestom a ôsmom geme zahodila dovedna tri šance na ribrejk a petrohradská rodáčka nakoniec uzavrela duel na riterne.