Foto: TASR

Kužmová z New Yorku: „Vo štvrťfinále môžeme prekvapiť“

NEW YORK – Viktória Kužmová prežíva US Open dvoch protipólov. Vo dvojhre vypadla v 1. kole, vo štvorhre včera postúpila do štvrťfinále. Jej partnerkou je Aliaksandra Sasnovičová z Bieloruska.

Naša tenistka verí, že štvrťfinále nemusí byť konečnou stanicou. So zverenkyňou uznávaného slovenského trénera Vladimíra Pláteníka si rýchlo sadli a v utorok chcú proti tretej nasadenej kanadsko-čínskej dvojici Gabriela Dabrowská/Sü I-fan prekvapiť.

„So Sašou sme sa dali dokopy tak, že môj tréner Michal Mertiňák napísal buď jej alebo jej koučovi. Už neviem presne. Dohodli sme sa na turnaj WTA v Bronxe a na US Open. Skúsili sme sa zapísať aj v Cincinnati, ale nedostali sme sa tam do hlavnej súťaže. Podľa mňa nám to spolu ide veľmi dobre. Obe hráme rýchlo a dobre servujeme, takže si myslím, že ešte môžeme prekvapiť,“ uviedla slovenská jednotka v rozhovore pre web www.starsforstars.eu.

So Sasnovičovou si dobre rozumejú nielen v zápasoch, ale aj na tréningoch. „Máme spolu super rozohrávky a dnes si dáme spolu poobede nejaký tréning. Čo sa týka ďalších súperiek, tak nemáme čo stratiť a budeme sa snažiť hrať ako doteraz,“ dodala Kužmová, ktorá v tomto roku získala v debli tituly na turnajoch WTA International v Prahe a Bukurešti.

Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Alex Molčan

Molčan siahal po senzačnom obrate, ale finále mu nakoniec tesne uniklo: Diez udržal v koncovke pevnejšie nervy

GRAN CANARIA – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v semifinálovom zápase na challengeri na španielskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine − seven =