Home Najdôležitejšie Kužmová v Indian Wells Schmiedlovú nenapodobnila: S turnajom sa lúči už po prvom zápase

Viktória Kužmová

INDIAN WELLS – Slovenská tenistka Viktória Kužmová prehrala v prvom kole kvalifikácie na turnaji v americkom Indian Wells. Zverenkyňa Tomáša Hrunčáka nestačila na Belgičanku Ysaline Bonaventureovú, ktorej podľahla po setoch 6:7(4), 3:6.

Obe tenistky od úvodu zápasu výborne servovali a len sporadicky sa dostávali k brejkbalovým príležitostiam. Tie mala prvýkrát k dispozícii v treťom geme Belgičanka, ale Kužmová odvrátila stav 15:40. O tri gemy neskôr sa k šanci na returne dostala aj slovenská tenistka, ale ani ona nebola úspešná. O osude prvého setu tak musela rozhodnúť až skrátená hra, v ktorej ťahala zverenkyňa Tomáša Hrunčáka za kratší koniec.

Kužmová sa po prehranom tajbrejku rýchlo otriasla a do druhého dejstva vstúpila prvým brejkom v zápase. Následne ale stratila štyri hry v rade, čo ju stálo set a aj celý zápas. Vo zvyšku druhej sady sa už nič výrazne nestalo a po dvojsetovej výhre si belgická tenistka zahrá o hlavnú súťaž.