Home Najdôležitejšie Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

Viktória Kužmová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v tuniskom Monastire (251 750 USD, tvrdý povrch). V úvodnom kvalifikačnom kole si poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Feryel Benovou Hassenovou a zdolala ju 7:5, 6:2 za 91 minút.

Kužmová už v úvodnom geme prelomila servis súperky, ale o pár minút svietilo na ukazovateli skóre 3:2. Domáca tenistka naďalej prekvapovala a za stavu 5:3 išla servovať na víťazstvo v sete. Zverenkyňa Tomáša Hrunčáka však následne získala štyri gemy v rade a po necelej hodine viedla 1:0.

V druhom dejstve si slovenská tenistka rýchlo vybudovala náskok dvoch brejkov, Hassenovej sa ešte podarilo brejkom znížiť na 1:3, ale koncovku si skúsená Kužmová už postrážila a zaslúžene postúpila do finále kvalifikácie.

Sedmička pavúka v ňom vyzve Chorvátku Konjuhovú (143.), ktorá rovnako bez straty setu porazila indonézsku tenistku Nugroho.