Viktória Kužmová
Viktória Kužmová (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Kužmová v debli aj naďalej exceluje: S holandskou parťáčkou sú už v semifinále

LYON – Aj napriek tomu, že v dvojhre to slovenskej tenistke Viktórii Kužmovej nejde podľa predstáv, v debli zbiera jednu výhru za druhou a vo francúzskom Lyone je už v semifinále. Vo štvrťfinále si Kužmová s Rusovou poradili s rumunsko-nemeckým párom Paarová/Wachaczyková dvakrát 6:4.


Úvod zápasu nevyšiel slovensko-holandskému páru, keď po pár minútach prehrával už 0:2. Kužmová s Rusovou však dokázali kontrovať ribrejkom a zlepšeným servisom prebrali iniciatívu v zápase. V siedmej hre opäť prelomili podanie svojich súperiek a po 37 minútach vyhrali prvý set 6:4.

V druhom sete pokračovala Kužmová s holandskou parťáčkou vo výbornom servise a v treťom geme prišla Paarová s Wachaczykovou o podanie, ale o dva gemy neskôr sa im podarilo vyrovnať na 3:3. Definitívny klinec do rakvy pribil slovensko-holandský pár v siedmej hre, keď prelomil podanie svojich súperiek a záver zápasu už bol v réžii dvojici so slovenským zastúpením.V boji o finále sa najvyššie nasadený pár stretne s kazašsko-bieloruským párom Danilinová/Marozavová.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 2 =