Home Správy Kužmová v Cincinnati vydrela postup do hlavnej súťaže

Kužmová v Cincinnati vydrela postup do hlavnej súťaže

by Dominika Mikušiaková

CINCINNATI – Viktória Kužmová (57. v rebríčku WTA) zdolala vo finále kvalifikácie turnaja kategórie WTA Premier 5 v Cincinnati (2 874 299 USD, tvrdý povrch vonku) Talianku Camilu Giorgiovú (40.) po setoch 3:6, 6:3, 7:5.

V prvom dejstve prišla slovenská tenistka o servis hneď v úvode. Talianka výborne servovala a Viki už manko zmazať nedokázala. Prvý set stratila pomerom 3:6.

V druhom sete sa Kužmová ujala vedenia 3:1, o brejk však následne prišla. Mrzieť ju to nemuselo, okamžite opäť udrela na riterne a tentoraz si už náskok postrážila. Za stavu 5:3 premenila pri vlastnom servise prvý setbal.

Rozhodujúce dejstvo mala lepšie rozohrané Viki. Za stavu 5:4 išla podávať na víťazstvo, o servis však prišla. V nasledujúcej hre opäť vzala Talianke podanie a na druhý pokus už nezaváhala a zápas dopodávala čistou hrou.