Home Australian Open Kužmová v 1. kole Australian Open neobľúbenú súperku neprekvapila

Kužmová v 1. kole Australian Open neobľúbenú súperku neprekvapila

MELBOURNE – Viktória Kužmová prehrala v 1. kole grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) s Nemkou Juliou Görgesovou 1:6, 2:6.

Kužmová začala zápas na príjme a ujala sa vedenia 30:15. Následne predviedla skúsená Nemka sériu 12 získaných fiftínov za sebou a Slovenka prehrávala po ôsmich minútach už 0:3. Görgesová ju nepúšťala do tempa, sama hru šperkovala kvalitnými riternami aj medzihrou. Zverenkyňa Michala Mertiňáka napokon odvrátila hrozbu „kanára“, keď znížila na 1:5, no to bolo z jej strany v prvom sete všetko.

V úvode druhého setu prehrávala Kužmová 0:40, odvrátila dve hrozby straty servisu, na poslednú už nestačila. V ďalšom priebehu síce videli diváci v porovnaní prvým dejstvom vyrovnanejší boj, no v kľúčových momentoch bola Viki na kurte slabšou hráčkou. Nemka naďalej kombinovala kvalitné podanie s presnými riternami. Rodáčka z Košíc prehrala 2:6, neodvrátila prvý mečbal.