Home Správy Kužmová pokračuje na US Open vo štvorhre – postúpila už do osemfinále

Kužmová pokračuje na US Open vo štvorhre – postúpila už do osemfinále

NEW YORK – Viktória Kužmová spolu s Bieloruskou Aliaksandrou Sasnovičovou postúpili do osemfinálového tretieho kola štvorhry na grandslamovom US Open, po tom, čo zdolali americký pár Whitney Osuigweová a Taylor Townsendová po setoch 6:4, 6:2.

Prvý set bol plný brejkov. Najskôr sa vedenia 2:1 ujali Kužmová a Sasnovičová, následne o výhodu prišli. Potom opäť získali brejk na 3:2, ale znova ho stratili. Prišli aj do náskoku 4:3 a ten si už postrážili do konca setu a ten neskôr uzavreli na servise pri prvej možnosti.

V druhom dejstve viedli Slovenka a Bieloruska už 5:1 a mali na príjme mečbal, ktorý však nepremenili. Museli tak zápas uzatvárať na podaní. To zvládli, keď premenili tretiu šancu.

• Američanky sa dopustili desiatich dvojchýb
  • Kužmová a Sasnovičová nevyprodukovali žiadne eso
  • pomer nevynútených chýb bol 8:20 v prospech slovensko-bieloruského dua

V boji o štvrťfinále sa stretnú víťazky s párom Danielle Collinsová a Ellen Perezová.