Home Najdôležitejšie Kužmová na Roland Garros statočne bojovala, no na Svitolinovú nestačila

Kužmová na Roland Garros statočne bojovala, no na Svitolinovú nestačila

PARÍŽ – Viktória Kužmová (87. v hodnotení WTA) prehrala s Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou (4. v hodnotení WTA) v 2. kole Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) 3:6, 4:6.

Slovenka začala na riterne prvý set veľmi dobre. Mala šance na brejk, no nevyužila ich. Podobné možnosti prichádzali aj na strane Svitolinovej. Kužmová s postupom času viac chybovala. Svetová štvorka to využila, šla do brejku na 5:3 a set dopodávala čistou hrou.

V druhom sete viedla rodáčka z Odessy už 3:1 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Viki sa však vrátila a vyrovnala na 3:3. Hneď v ďalšej hre opäť stratila podanie, no odpovedala ribrejkom. Slovenku zrádzali dvojchyby a nevynútené chyby. Nasledoval ďalší brejk na strane Svitolinovej. Šla ním už do vedenia 5:4 a v ďalšej hre na servise premenila prvý mečbal.

• v onlajn renkingu je Kužmová už na 78. mieste, čo by bolo jej kariérne maximum

„Musela som si počas celého duelu udržať koncentráciu. Súperka udierala do loptičiek s veľkou razanciou. Dôležité bolo, že som dobre servovala. Teší ma, že som to zvládla v dvoch setoch. Rada hrávam na grandslamoch prvé zápasy, skoršie vstávanie mi nerobí problémy. Aspoň nemusím niekoľko hodín čakať, kým sa skončí nejaký päťseťák v mužskej dvojhre,“ uviedla po stretnutí Ukrajinka.