Home Správy Kužmová so Schmiedlovou v Budapešti končia

Kužmová so Schmiedlovou v Budapešti končia

by Tomas Hmira

BUDAPEŠŤ – Viktória Kužmová nestačila v 2. kole ITF turnaja v Budapešti (100 000 USD, antuka vonku) na Caglu Buyukakcayovú 6:7(5), 5:7. Anna Karolína Schmiedlová podľahla Viktorii Tomovovej 6:3, 4:6, 1:6.

Cagla Buyukakcayová mala proti Viktórii Kužmovej lepšie rozbehnutý prvý set. Viedla v ňom 5:3, no servis nezvládla a tak prišiel na rad tajbrejk. Aj v ňom viedla 5:3, Slovenka opäť vyrovnala na 5:5, ale posledné dve loptičky putovali na konto súperky. V druhej časti sa ani jednej hráčke nepodarilo odpútať. Až v závere ukázala presnejšiu ruku turecká reprezentantka.

• Kužmová odvrátila 5 mečbalov, prvé 3 vďaka víťaznému úderu
  • zapojila 46% prvých podaní
  • urobila 7 dvojchýb

Anna Karolína Schmiedlová v prvej časti proti Viktorii Tomovovej ani raz neprehrávala. Za stavu 4:3 zaznamenala aj tretí brejk v sete a následne doviedla úvodné dejstvo do víťazného konca. Aj druhý set mala pomerne dobre rozbehnutý. V treťom geme uspela na príjme, no súperka postupne získala prevahu. V rozhodujúcej časti už dominovala.