Foto: TASR

Kužmová so Sasnovičovou do 3. kola Australian Open

MELBOURNE – Turnajové pätnástky Viktória Kužmová s Aliaksandrou Sasnovičovou zdolali v 2. kole Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) kazašský pár Jelena Rybakinová/Zarina Dijasová 6:4, 7:5.

Slovenka s Bieloruskou začali zápas úspechom na príjme a v piatom geme vedenie ešte zveľadili. Kazašky si vzápätí jeden brejk vzali späť a za stavu 3:5 odvrátili pri podaní Rybakinovej tri setbaly. Slovensko-bieloruskú dvojicu napokon premárnené setbaly mrzieť neuspeli, Kužmová po zmene strán set dopodávala.


Druhé dejstvo bolo plné možností na riterne, hneď na úvod si oba páry vymenili brejky. V šiestej hre ukázali Kužmová so Sasnovičovou pevné nervy, keď odvrátili štyri brejkbaly a ďalšiu šancu odvracali aj v geme ôsmom. Za stavu 5:5 sa dokázali presadiť na podaní Kazašiek a zápas následne na podaní Kužmovej uzavreli čistou hrou.Zaujalo nás:

  • ani jedna z dvojíc nezahrala eso
  • Kužmová so Sasnovičovou odvrátili 9 brejkbalov z 11

V boji o štvrťfinále budú Kužmová so Sasnovičovou čeliť mimoriadne ťažkým súperkám. Stretnú sa s turnajovými dvojkami Kristinou Mladenovičovou a Tímeou Babosovou.

Slovenskú tenistku dnes ešte čaká zápas miešanej štvorhry, v ktorom si zahrá po boku Filipa Poláška.

About Dominika Mikušiaková

Check Also

Rafael Nadal zarmútil fanúšikov: Veľmi som sa na to tešil

ROTTERDAM – Španielsky tenista Rafael Nadal vo štvrtok oznámil, že pre problémy s chrbtom nebude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − nine =