Home Najdôležitejšie Kužmová s Rusovou zvládli aj druhú prekážku a na Wimbledone sú v osemfinále: Belgický pár zdolali bez straty setu

LONDÝN – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa predstaví v osemfinále ženskej štvorhry na grandslamovom Wimbledone. Spoločne s Holanďankou Arantxou Rusovou zdolali v piatkovom 2. kole belgický pár Greetje Minnenová, Alison Van Uytvancková 7:5, 6:4.

Od úvodu zápasu oba páry výborne servovali a až do stavu 6:5 pre dvojicu so slovenským zastúpením sme neboli svedkami žiadneho brejku. V dvanástej hre Kužmová s Rusovou prelomili podanie Belgičaniek a po 49 minútach sa ujali vedenia v zápase.

Obraz druhého dejstva sa však diametrálne zmenil, holandsko-slovenský pár vôbec nezachytil úvod a rýchlo prehrával už 0:3. Po druhom brejku však pätnástky pavúka kontrovali ribrejkom, ale i tak mali stále manko brejku pred sebou. Minnenová s Van Uytvanckovou viedli 4:2, ale následne stratili štyri hry v rade a uľahčili tak postup Kužmovej s Rusovou do osemfinále.

V osemfinále proti nasadeným jednotkám?

Kužmová s Rusovou môžu v osemfinále naraziť na výborné hrajúci český pár Krejčíková/Siniaková, na ktoré zajtra čaká ešte duel druhého kola proti rusko-kazašskému páru Kalinská/Putincevová.

štvorhra – 2. kolo:
Viktória KUŽMOVÁ, Arantxa Rusová (SR/Hol.) – Greetje Minnenová, Alison Van Uytvancková (Belg.) 7:5, 6:4