Foto: Ernst Zotl

Kužmová proti belgickej kométe, Schmiedlová vo fedcupovom predkrme

MELBOURNE – Úspešné slovenské kvalifikantky Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová spoznali mená súperiek pre prvé kolo hlavnej súťaže.

Kužmová narazí na úvod na belgickú víťazku tohtotýždňového WTA turnaja v Hobarte Elise Mertensovú. Dvadsaťdvaročná tenistka je aktuálne 37. hráčkou sveta, v spomínanom Hobarte obhájila vlaňajší nečakaný triumf. Ak by sa Kužmovej podarilo prekvapiť, v druhom kole vyzve lepšiu zo súboja 23. nasadenej Darie Gavrilovovej a americkej kvalifikantky Iriny Falconiovej.

Anna Karolína Schmiedlová si v Melbourne zopakuje konfrontáciu z úvodného kola spred dvoch rokoch. Jej súperkou totiž bude 22. nasadená Ruska Daria Kasatkinová. Bývalá zverenkyňa Vladimíra Pláteníka triumfovala v sezóne 2016 dvakrát 6:3. Ak sa Schmiedlovej vydarí odplata, narazí v druhom kole na Poľku Linettovú alebo Američanku Bradyovú.

Najviac Sloveniek od roku 2003

V hlavnej melbournskej súťaži je dovedna šestica Sloveniek, najviac od roku 2003. Kvarteto Rybáriková, Cibulková, Kučová a Čepelová spoznalo mená súperiek už vo štvrtok.

About David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Utorok 2. marec

BRATISLAVA – Utorkový program prináša bohatú ponuku tenisových zápasov so slovenským zastúpením, v akcii budeme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 5 =