Home Správy Kužmová po skvelom úvode v Cincinnati zakopla, ale postupuje ďalej

Kužmová po skvelom úvode v Cincinnati zakopla, ale postupuje ďalej

CINCINNATI – Viktória Kužmová (56. v hodnotení WTA) zvíťazila v súboji kvalifikantiek na turnaji WTA Premier 5 Cincinnati (2 874 299 USD, tvrdý povrch vonku) nad Bieloruskou Aliaksandrou Sasnovičovou (36.) po setoch 6:0, 4:6, 6:1.

Prvý set bol jasne v réžii slovenskej tenistky. Už po 22 minútach  nadelila súperke „kanára”. Pripustila ju iba ku dvom brejkbalom v piatom geme a sama premenila každú takúto príležitosť.

V druhom dejstve sa pomaly dostávala do hry aj Sasnovičová. Šla do vedenia 3:1 a brejk si dlho strážila. Viki sa však vrátila do boja, keď prelomila podanie Bielorusky na 4:4. Tá však v zápätí kontrovala ribrejkom a potom už čistou hrou vyrovnala na 1:1 na sety.

V rozhodujúcej časti si od stavu 1:1 opäť pripisovala vyhrané iba Kužmová. V treťom i piatom geme odvrátila hrozbu straty podania a sama opäť nepohrdla ani jednou takouto možnosťou. V poslednom geme spečatila výhru čistou hrou.

• Slovenka nastrieľala 18 es
  • v prvom sete Sasnovičová po prvom podaní vyhrala iba tri výmeny z 12
  • Bieloruska sa iba minimálne presadzovala na riterne – po prvom servise Kužmovej získala 26 % výmen a po druhom ešte o 2 % menej

V druhom kole sa stretne Slovenka s víťazkou súboja medzi Juliou Görgesovou a Kristinou Mladenovičovou.