Home Najdôležitejšie Kužmová na US Open končí v prvom kole, prehrala štvrtýkrát za sebou

Kužmová na US Open končí v prvom kole, prehrala štvrtýkrát za sebou

by David Pavlik

NEW YORK – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v prvom kole hlavnej súťaže grandslamového US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Slovenská jednotka v ňom podľahla rovnako nenasadenej Belgičanke Alison van Uytvanckovej dvakrát 4:6. Víťazka sa vo vzájomnej bilancii duelov ujala vedenia 2:1. Slovenský tenis už nemá v súťaži ženskej dvojhry žiadnu zástupkyňu, v pondelok tesne neuspela Jana Čepelová.

Kužmová mala v úvode duelu prevahu. Viedla 3:1, po nevyužitom gembale ale vpustila Belgičanku späť do setu. Tá bola v ďalšom priebehu dejstva presnejšia a od stavu 3:4 už bodovala iba ona.

V druhom sete Kužmová zmazala manko brejku za stavu 2:3 i 3:4, pri skóre 4:5 už ale odpovedať nedokázala. Belgičanka premenila pri svojom podaní druhý mečbal.

• Kužmová zvíťazila na esá 4:3