Home Správy Kužmová v úvodnom stretnutí na tráve so smutnou prehrou

Kužmová v úvodnom stretnutí na tráve so smutnou prehrou

HERTOGENBOSCH – Siedma nasadená Viktória Kužmová nezvládla zápas 1. kola na turnaji WTA International v holandskom Hertogenboschi (250 000 USD, tráva vonku). S Margaritou Gasparianovou z Ruska prehrala 6:2, 6:7(5), 4:6.

Prvý set začala Košičanka na riterne. Dostala sa aj k dvom brejkbalom, súperka si však pomohla dobrým forhendom a podaním. V treťom geme sa dostala k ďalším príležitostiam a vďaka dvojchybe sa dostala do vedenia. Kužmová mala lepšie čítanie hry, údery k základnej čiare aj stabilita na servise jej zabezpečili vedenie 5:1. Gasparianová zvládla už len skorigovať nepriaznivý stav. Viki premenila prvý setbal v ôsmej hre, predtým odvrátila dva brejkbaly.

Druhý set začala naša tenistka mierne dekoncentrovaná, súperka získala šesť fiftínov za sebou. V dôležitom momente ju zachránil servis. Vo štvrtom geme už také šťastie nemala. Páska zabezpečila Ruske vedenie 3:1 a maratónsky gem aj 4:1. Viki síce otočila na 5:4, no víťaznú bodku na podaní nedala. Rozuzlenie musel priniesť tajbrejk. Bol plný nevynútených chýb, zverenkyňa Michala Mertiňáka premárnila náskok 3:1 aj 4:2 a prehrala ho 5:7.

Slovenka pokračovala v nepresvedčivom výkone aj vo finálovom dejstve. V tretej hre znova stratila podanie a Gasparianová vzápätí potvrdila brejk. V ďalšom priebehu si síce 44. hráčka rebríčka už podanie ustrážila, súperka ju ale nepustila k vyrovnaniu a v desiatej hre využila prvý mečbal.

• pomer es a dvojchýb 8/2 vs 7/6 z pohľadu Kužmovej
  • zapojenie prvého servisu bolo na úrovni 59 % resp. 64 %
  • Gasparianová vyhrala na tráve po 4 rokoch, posledný víťazný zápas zaznamenala na Wimbledone proti Cepedeovej Roygovej v roku 2015

V druhom kole sa ruská tenistka stretne s Nemkou Monou Barthelovou alebo belgickou kvalifikantkou Greet Minnenovou.