Home Správy Kužmová po obrovskom boji do 3. kola v Miami, vyzve Bertensovú

Kužmová po obrovskom boji do 3. kola v Miami, vyzve Bertensovú

by Dominika Mikušiaková

MIAMI – Viktória Kužmová zdolala v 2. kole turnaja WTA Premier Mandatory v Miami (9 035 428 USD, tvrdý povrch vonku) 31. nasadenú Anastasiu Pavľučenkovovú 6:7(5), 6:4, 7:5.

Slovenská tenistka mala prvý set výborne rozohraný. V úvode skvele riternovala, vďaka čomu si vypracovala vedenie 5:1. Od tohto stavu však prišiel útlm. Košická rodáčka začala kopiť chyby a dvakrát nedokázala set dopodávať. Za stavu 5:3 mala dokonca dva setbaly na príjme, oba však ostali nevyužité. O osude dejstva musel rozhodovať až tajbrejk, ktorý Viki stratila pomerom 5:7.

Druhý set mal divoký priebeh. Kužmová viedla 2:0, o výhodu však prišla. V ôsmom geme sa opäť presadila na príjme a za stavu 5:3 išla podávať na víťazstvo v sete. Servis jej však nevyšiel a prišla oň čistou hrou. Mrzieť ju to príliš nemuselo, následne si všetko vynahradila na riterne a vynútila si tak rozhodujúci set.

V ňom boli hráčky na servise takmer neomylné. Kužmová čelila jedinému brejkbalu vo štvrtom geme, dokázala ho však odvrátiť. V závere zabojovala, za stavu 6:5 si postupne vypracovala tri mečbaly na príjme. Prvé dva ešte dokázala Ruska odvrátiť, na tretí pokus už prišla slovenská radosť.

• zápas trval 2 hodiny a 33 minút
  • Kužmová nezapojila do hry ani polovicu prvých podaní
  • spravila 10 dvojchýb
  • na získané fiftíny bolo vyrovnané 119:119

V treťom kole čaká našu tenistku veľká výzva. Jej súperkou bude členka top 10 Kiki Bertensová. Viki ju už raz dokázala zdolať, bolo to tento rok v Dubaji.