Home Najdôležitejšie Kužmová končí na Roland Garros aj vo štvorhre: S parťáčkou Plíškovou podľahli českému páru

Viktória Kužmová

PARÍŽ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Češkou Kristýnou Plíškovou vypadli v osemfinále štvorhry na grandslamovom Roland Garros. Ako turnajové trinástky prehrali v pondelok so štvrtým nasadeným českým párom Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková v dvoch setoch 4:6 a 2:6.

Vyrovnaný prvý set

Kužmová s Plíškovou nevkročili do zápasu správnou nohou a rýchlo prehrávali 2:0. Následne sa im však podarilo vyrovnať stav v prvom sete a v ďalšej fáze si oba páry držali svedomito svoj servis. Rozhodujúci moment prvého setu prišiel v deviatej hre, keď česko-slovenská dvojica nevyužila gembal na 5:4, českým hráčkam sa podarilo prelomiť podanie a náskok v prvej sade si už bezpečne postrážili a vyhrali 6:4.

Problémy na servise pokračovali aj v druhom sete. Už v prvej hre mala Krejčíková so Siniakovou brejkbal, ten ešte nevyužili ale následne bol zvyšok setu v réžii štvrtého nasadeného páru. Ten potvrdil rolu favorita a vyhral druhý set v pomere 6:2.

Pre zverenku trénera Tomáša Hrunčáka to bolo tretie osemfinále v kariére na parížskej antuke vo štvorhre, čo je zároveň zatiaľ jej maximum na tomto podujatí.

ženy – štvorhra – osemfinále:
 Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (ČR-4) – Kristýna Plíšková, Viktória KUŽMOVÁ (ČR/SR-13) 6:4, 6:2