Home Najdôležitejšie Kužmová do 2. kola Roland Garros, vyzve ašpirantku na titul

Kužmová do 2. kola Roland Garros, vyzve ašpirantku na titul

PARÍŽ – Viktória Kužmová si poradila v 1. kole grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) s Francúzkou Alizé Cornetovou po setoch 6:4, 6:3.

Začiatok zápasu sa niesol v znamení stratených podaní. Viktória začala na príjme čistou hrou, skúsenejšia súperka však odpovedala ribrejkom. Prvý udržaný servis pribudol na konto našej hráčky vo štvrtej hre – verdikt musela potvrdiť empajrová rozhodkyňa. Cornetová trpela pri bezchybných riternoch a útočnom pojatí Slovenky. Siedma hra bola z pohľadu zverenkyne Michala Mertiňáka kľúčová – cez štyri brejkbaly a tri zhody sa dopracovala k vedeniu 5:2. Cornetová sa pokúsila zmazať náskok, zlepšeným výkonom sa jej podarilo znížiť na rozdiel jediného gemu, Kužmová však sľubne rozbehnutý prvý set dotiahla do úspešného konca – zakončenie esom.

Druhý set začínala naša teniska rovnako ako úvodný. Podarilo sa jej prelomiť podanie súperky, ale na rozdiel od úvodu bola pri svojom servise úspešná. V piatej hre sa Francúzka pošmykla a spadla počas výmeny. Našťastie nedošlo k zraneniu. Po vynútenej chybe prišla o ďalší servisgem – 1:4. Nasledovali „infarktové“ gemy. Domáca tenistka sa pokúsila o vyrovnanie, no nepremenila tri brejkbaly na 4:4. Premárnené šance ju rozhodili a druhý mečbal na servise o chvíľu odvrátiť nedokázala.

• Kužmová vyprodukovala jedinú dvojchybu v zápase
  • po 1. servise získala 24 z 32 bodov
  • pomer víťazných úderov bol 31:12 v prospech Kužmovej
  • na príjme 2. podania získala 75 percent výmen

V 2. kole vyzve zverenkyňa Michala Mertiňáka štvrtú nasadenú Holanďanku Kiki Bertensovú, ktorá dnes zdolala 6:3, 6:4 Pauline Parmentierovú z Francúzska.