Viktória Kužmová
Viktória Kužmová v talianskom Ortisei (Foto - Tennis-valgardena.com)

Kužmová bola k titulu blízko, ale bývalá 20. hráčka sveta v koncovke ukázala kvalitu: O víťazke rozhodol až tajbrejk tretieho setu

ORTISEI – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela vo finále turnaja v talianskom Ortisei. Zverenkyňa Tomáša Hrunčáka prehrala v súboji o titul s Chorvátkou Anou Konjuhovou (117.) po setoch 6:3, 5:7, 6:7(2).

Kužmová mala podobne ako s Kawaovou výborný vstup do zápasu, keď po brejku a následne udržanom podaní viedla už 4:1. V ďalšom priebehu prvého setu si obe tenistky kontrovali servisy, aj napriek tomu, že Chorvátka v deviatej hre mohla znížiť na 4:5, ale brejkbal nevyužila a Kužmová sa ujala vedenia vo finálovom dueli.

Obraz druhého dejstva sa výrazne nezmenil, finálové aktérky si pomáhali výborným podaním, ale v siedmej hre Konjuhová prvýkrát v zápase našla recept na podanie slovenskej daviscupovej reprezentantky. Kužmová však vzápätí reagovala ribrejkom, ale koncovka patrila turnajovej jednotke, ktorá vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcom sete bez brejku

Rozhodujúca sada priniesla poriadny boj. Ani jednej z tenistiek sa však nepodarilo presadiť na returne a o výsledku finále musela rozhodovať až skrátená hra. V nej ešte Kužmová viedla 1-0, ale Konjuhová predviedla v ďalšom priebehu dominantný výkon, keď z nasledujúcich ôsmich bodov vyhrala až sedem a ovládla druhý turnaj za sebou.

Konjuhová, bývalá 20. hráčka sveta, tak opäť naplno ukazuje svoj potenciál a po náročných troch sezónach (2018, 2019 a 2020), kedy odohrala len 29 zápasov s bilanciou 16-13 sa znovu približuje svetovej stovke.

About Roderik Pastier

Check Also

Slovensko, Davis Cup, Peter Benjamín Privara, Lukáš Pokorný, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Tibor Tóth

Vymaľované bolo už po štvorhre! Ohlasy holandských médií po najrýchlejšom triumfe nad Slovenskom

AMSTERDAM – Ohlasy holandských médií na víťazstvo 4:0 nad tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup …