Home Najdôležitejšie Kužmová bola k titulu blízko, ale bývalá 20. hráčka sveta v koncovke ukázala kvalitu: O víťazke rozhodol až tajbrejk tretieho setu

Viktória Kužmová

ORTISEI – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela vo finále turnaja v talianskom Ortisei. Zverenkyňa Tomáša Hrunčáka prehrala v súboji o titul s Chorvátkou Anou Konjuhovou (117.) po setoch 6:3, 5:7, 6:7(2).

Kužmová mala podobne ako s Kawaovou výborný vstup do zápasu, keď po brejku a následne udržanom podaní viedla už 4:1. V ďalšom priebehu prvého setu si obe tenistky kontrovali servisy, aj napriek tomu, že Chorvátka v deviatej hre mohla znížiť na 4:5, ale brejkbal nevyužila a Kužmová sa ujala vedenia vo finálovom dueli.

Obraz druhého dejstva sa výrazne nezmenil, finálové aktérky si pomáhali výborným podaním, ale v siedmej hre Konjuhová prvýkrát v zápase našla recept na podanie slovenskej daviscupovej reprezentantky. Kužmová však vzápätí reagovala ribrejkom, ale koncovka patrila turnajovej jednotke, ktorá vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcom sete bez brejku

Rozhodujúca sada priniesla poriadny boj. Ani jednej z tenistiek sa však nepodarilo presadiť na returne a o výsledku finále musela rozhodovať až skrátená hra. V nej ešte Kužmová viedla 1-0, ale Konjuhová predviedla v ďalšom priebehu dominantný výkon, keď z nasledujúcich ôsmich bodov vyhrala až sedem a ovládla druhý turnaj za sebou.

Konjuhová, bývalá 20. hráčka sveta, tak opäť naplno ukazuje svoj potenciál a po náročných troch sezónach (2018, 2019 a 2020), kedy odohrala len 29 zápasov s bilanciou 16-13 sa znovu približuje svetovej stovke.