Home Roland Garros Kužmová s Benčičovou nevyužili tri mečbaly a na Roland Garros končia v 2. kole

Kužmová s Benčičovou nevyužili tri mečbaly a na Roland Garros končia v 2. kole

by Dominika Mikušiaková

PARÍŽ – Viktória Kužmová s Belindou Benčičovou nestačili v 2. kole štvorhry Roland Garros na turnajové jedenástky Viktoriu Azarenkovú a Ashleigh Bartyovú po setoch 6:4, 6:7(6), 1:6.

Slovensko-švajčiarska dvojica bola v úvodnom sete pri vlastnom servise neomylná. Súperkám neponúkli ani jednu brejkbalovú príležitosť a za stavu 2:2 sa dokázali presadiť na príjme. Náskok si následne bez väčších ťažkostí strážili a za stavu 5:4 prvý set úspešne doviedli do víťazného konca.

V druhom dejstve išiel favorizovaný bielorusko-austrálsky pár do vedenia 2:0, Kužmová s Benčičovou však manko okamžite zmazali. V nasledujúcom priebehu si oba páry servis strážili, rozuzlenie tak musel priniesť až tajbrejk. Ten mali lepšie rozohratý Kužmová s Benčičovou, viedli v ňom už 6:3 a mali k dispozícii tri mečbaly. Azarenková s Bartyovou však všetky tri skvelou hrou na sieti odvrátili a záver si postrážili.

V rozhodujúcom sete mal slovensko-švajčiarsky pár od úvodu väčšie problémy pri vlastnom podaní. V úvodnom geme na podaní Benčičovej odvrátili dva brejkbaly, v geme treťom po dvojchybe Kužmovej súperkám brejk darovali. Následne nevyužili dve šance na okamžitý ribrejk a favoritky už žiadne ďalšie komplikácie nedopustili a set ovládli jednoznačne 6:1.