Home Najdôležitejšie Kužmová ani vo štvrtom zápase nestratila set a zabojuje o titul: Vo finále narazí na víťazku J&T Banka Slovak Open

Viktória Hrunčáková

ORTISEI – Slovenská tenista Viktória Kužmová (144.) postúpila na halovom turnaji v talianskom Ortisei už do finále. V semifinálovom dueli nedala šancu Poľke Kawaovej, ktorú zdolala hladko 6:2, 6:3.

Kužmová už v treťom geme zaúradovala na returne, keď čistou hrou prelomila podanie poľskej tenistky. Kawaová naopak na servis našej hráčky nedokázala nájsť počas celého setu recept a po ďalšom brejku čistou hrou Kužmová ukoristila prvé dejstvo vo svoj prospech – 6:2.

V nastolenom trende pokračovala aj v druhom sete, keď na začiatku tretíkrát brejkla Poľku, ale tá dokázala kontrovať ribrejkom. Nasledoval úsek presvedčivo udržaných servisov na oboch stranách, ale od 3:3 Kawaová nezískala ani gem a Kužmová zaslúžene postúpila do finále.

V boji o titul zverenkyňa Tomáša Hrunčáka nastúpi proti Ane Konjuhovej (117.), ktorá aktuálne disponuje výbornou formou, čo potvrdila minulý týždeň celkovým triumfom na J&T Banka Slovak Open 2022 v bratislavskom NTC.