Home Najdôležitejšie Kučová v Portoroži vo federálnom derby neúspešná: V prvom sete siahala na senzačný obrat, ktorý však nedokonala

Kristína Kučová, WTA Miami Open

PORTOROŽ – Slovenská tenistka Kristína Kučová nepostúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v slovinskom Portoroži. V úvodnom zápase podľahla Češke Tereze Martincovej v dvoch setoch 4:6 a 1:6.

Kučová nevstúpila do zápasu podľa predstáv, keď prehrala prvé štyri hry, ale následne manko štyroch gemov zmazala a bolo vyrovnané. Koncovka úvodného dejstva však patrila favorizovanej Martincovej, ktorá po 46 minútach viedla 1:0.

V druhom sete pokračovala dominancia 61. hráčky sveta, ktorá rýchlo viedla 3:0. Kučová ešte znížila na 1:3, ale od tohto stavu nezískala vo zvyšku duelu ani gem a s turnajom sa lúči.

Osemfinálovou súperkou českej tenistky bude Rumunka Cirsteová, ktorá hladko vyradila Watsonovú (59.) po setoch 6:3, 6:1.

dvojhra – 1. kolo:
Tereza Martincová (ČR) – Kristína KUČOVÁ (SR) 6:4, 6:1, Aleksandra Kruničová (Srb.) – Živa Falknerová (Slovin.) 6:3, 6:1, Anna Kalinská (Rus.) – Danka Koviničová (Č. Hora) 6:0, 6:4, Lucia Bronzettiová (Tal.) – Rebecca Petersonová (Švéd.-7) 6:3, 6:3, Alison Riskeová (USA-3) – Pia Lovričová (Slov.) 7:5, 6:3, Katie Boulterová (V.Brit.) – Katarina Zavacká (Ukr.) 7:5, 6:3.