Home Najdôležitejšie Kučová pokračuje v Paríži v spanilej jazde, legendárna Kuznecovová nemala nárok

Kučová pokračuje v Paríži v spanilej jazde, legendárna Kuznecovová nemala nárok

Kristína Kučová

PARÍŽ – Úspešná kvalifikantka Kristína Kučová zdolala v 1. kole grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) Rusku Svetlanu Kuznecovovú 6:4, 6:2.

Ruska bola od úvodných loptičiek na kurte aktívnejšia, Kristína bola nútená k obrane. Napriek tomu sme prvé šance na brejk videli až vo štvrtej hre, zo strany Kuznecovovej však neboli premenené. V piatom geme bola znova blízko k brejkbalom, ale šancu na dôležitú výhodu nedostala. Súperkinu stratu koncentrácie využila Slovenka v ďalšej hre a po peknej výmene si vybojovala brejk. Frustrovaná Ruska sa už do prvého setu nedokázala vrátiť, bola príliš nervózna z Kučovej variabilnej hry. Druhý setbal bol využitý vďaka efektnému obhodeniu.

V úvode druhého setu sa Kristína dostala z nepríjemného stavu 15:40 na podaní. Znova prišiel útlm na strane favoritky a na príjme mala možnosť troch brejkbalov. Premenila tretí. Čoraz viac „tlačila na pílu“ a víťazné údery na jej strane exponenciálne pribúdali. Po piatich odohraných gemoch bol stav 4:1 a po hodine hry už rodáčka z Bratislavy servovala na víťazstvo v zápase – premenila druhý mečbal.

• pomer víťazných úderov a nevynútených chýb bol na strane Slovenky 18:15, u Rusky 24:25
  • Kučová vyhrala 70 % bodov po svojom druhom podaní
  • využiteľnosť brejkbalov sa zastavila na úrovni 50% (3/6)

V 2. kole vyzve Kristína Kučová druhú nasadenú Češku Karolínu Plíškovú. Na Roland Garros dnes bojovala aj Magdaléna Rybáriková, ale cez 1. kolo neprešla.