Home Najdôležitejšie Kučová je v Bole po parádnom obrate vo štvrťfinále: S držiteľkou divokej karty udržala pevnejšie nervy

BOL – Slovenská tenistka Kristína Kučová zdolala v osemfinálovom zápase na turnaji v chorvátskom Bole domácu Mrdežovú po setoch 3:6, 6:4 a 6:3.

Kučová mala tragický vstup do zápasu, keď už po 15 minútach prehrávala hrozivých 0:4. V piatej hre získala prvý gem v zápase, ale Mrdežová kontrovala ribrejkom a aj napriek tomu, že nevyužila tri setbaly, tak koncovku setu si postrážila. V druhej sade mala slovenská tenistka viac z hry, počas celého dejstva bola o gem hore a brejkom v desiatej hre vyrovnávala na 1:1.

V rozhodujúcom sete 150. hráčka sveta zlepšila servis, počas celého dejstva nestratila ani jedno podanie a sama brejkla chorvátsku držiteľku divokej karty v druhej hre. Náskok brejku si Kučová strážila vo zvyšku zápasu a zaslúžene postúpila do štvrťfinále.

V boji o semifinále narazí na kvalitnú taliansku antukárku Paoliniovú (91.), ktorá zdolala v prvom kole našu Kužmovú a dnes si poradila aj s Govortsovovou.