Home Najdôležitejšie Kučová favorizovanú Halepovú nezaskočila: V prvom sete ešte držala krok, ale na US Open po krutej prehre končí

NEW YORK – Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V pozícii “lucky loserky” podľahla dvanástej nasadenej Rumunke Simone Halepovej 3:6, 1:6. Napriek prehre dosiahla najlepší výsledok v New Yorku, v roku 2016 pri premiére v hlavnej súťaži stroskotala hneď na úvodnej prekážke.

Zápas medzi Kučovou a Halepovou presunuli organizátori na štadión Arthura Ashea. Obhajkyňa titulu Japonka Naomi Osaková totiž postúpila bez boja do 3. kola, keďže srbská kvalifikantka Olga Danilovičová na duel nenastúpila pre zdravotné problémy.

Halepová hneď v úvodnom geme prelomila podanie Kučovej a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0. Slovenka síce v šiestom geme zobrala Rumunke servis a vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri hry sa stali korisťou bývalej svetovej jednotky.

Halepová hrala agresívne, výborne riternovala, vychádzali jej údery po čiare. Kučová striedala dobré momenty so slabšími, v dôležitých momentoch robila priveľa nevynútených chýb.

Na začiatku druhého setu Halepová po rýchlom brejku odskočila Slovenke na 3:0 a zápas už s prehľadom dotiahla do úspešného konca. V siedmom geme premenila pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.

Halepová: Atmosféra bola skvelá

“Veľmi ma teší, že po dvoch rokoch môžem hrať opäť na US Open, atmosféra v New Yorku je skvelá. V tejto sezóne som dlho laborovala so zraneniami, nemohla som štartovať na Roland Garros ani vo Wimbledone. Som rada, že na US Open sa mi zatiaľ darí, každé víťazstvo mi dodáva sebavedomie. Potešilo ma, že organizátori presunuli dnešný zápas na center so zaťahovacou strechou. Nemuseli sme aspoň čakať, kým prestane pršať,” uviedla Halepová v prvom pozápasovom rozhovore.