Home Správy Kučová do štvrťfinále ITF turnaja v Trnave, Mihalíková nie

Kučová do štvrťfinále ITF turnaja v Trnave, Mihalíková nie

TRNAVA – Kristína Kučová a Tereza Mihalíková dnes bojovali o štvrťfinále na domácom ITF turnaji v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale).

Kristína Kučová nedala šancu siedmej nasadenej Andreei Amalii Roscovej z Rumunska. Deklasovala ju 6:1, 6:0. V prvom sete sa presadila štyrikrát na príjme, jediný gem stratila za stavu 3:0 pri svojom podaní. Druhé dejstvo bolo ešte jednoznačnejšie, Kika v ňom uštedrila súperke „kanára“. V zajtrajšom štvrťfinále narazí 28-ročná Slovenka na štvrtú nasadenú Srbku Dejanu Radanovičovú alebo ďalšiu rumunskú tenistku Ilonu Georgianu Ghioroaieovú.

Tereza Mihalíková prehrala s osmičkou žrebu Rumunkou Alexandrou Cadantuovou 2:6, 4:6. V úvodnom sete nabrala manko 0:4 a dvoma udržanými servismi len skorigovala skóre. V druhom dejstve znížila topoľčianska rodáčka z 0:3 na 2:3, k šanci na zlikvidovanie druhého brejku sa však nedostala. Rumunská favoritka premenila za stavu 5:4 hneď prvý mečbal.