Home Najdôležitejšie Kristína Kučová zabojuje o titul: Srbskú favoritku v boji o finále ukončila kanárom

Kristína Kučová

ABÚ ZABÍ – Slovenská tenistka Kristína Kučová si na podujatí ITF v Dubaji zahrá o titul.

Rozhodla o tom jej dnešná výhra so srbskou favoritkou a aktuálne 138. hráčkou sveta Aleksandrou Kruničovou. Aj keď Kučová nezachytila vstup do zápasu a razom prehrávala už 0:3, po dvoch brejkoch po sebe sa razom dostala do vedenia 4:3. Následný ribrejk súperky duel opäť vyrovnal a po brejkoch v jedenástej a dvanástej hre musel o osude prvého setu rozhodnúť tajbrejk, ktorý po dráme vyhrala Slovenka 10:8 a to bolo v zápase rozhodujúce.

Ukončila ju kanárom

V druhom sete totiž Srbka po nešťastne prehratom úvodnom dejstve nemala v sebe už dostatok síl na obrat a Kučová druhé dejstvo ovládla suverénnym spôsobom, keď semifinálový boj ukončila kanárom. V boji o titul na Kučovú v Dubaji čaká iba 19-ročná štvrťfinálová premožiteľka Viktórie Kužmovej Ukrajinka Daria Snigurová.