Home Najdôležitejšie Kučová bola veľmi blízko: Na Wimbledone stratila jasné vedenie s austrálskou favoritkou

Kristína Kučová

LONDÝN – Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela v 2. kole kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone. Austrálčanke Astre Sharmovej podľahla 7:6 (4), 4:6, 3:6.

Kučová po brejku súperky dokázala v úvodnom dejstve otočiť z 0:2 na 3:2 a za stavu 5:3 na podaní súperky zahodila dva setbaly. Aj keď o výhodu brejku v desiatej hre opäť prišla, v následnom tajbrejku si okamžite vypracovala pohodlné vedenie 4:0 a napokon ho vyhrala 7:4.

Druhý set odštartovala Kučová vo veľkom štýle, keď hneď v druhej hre zobrala súperke podanie a viedla 3:0 aj 4:1 a zdalo sa, že austrálska favoritka v sebe už nenájde dostatok síl na obrat. Opak ale bol pravdou. Od stavu 4:1 už Kučová neuhrala ani hru a Austrálčanka druhý set vyhrala 6:4.

Rozhodujúce dejstvo opäť začala lepšie slovenská tenistka, ktorá po brejku viedla 2:0, ale dlho sa neradovala. Nasledujúce štyri hry získala Sharmová a razom bola na koni. V deviatej hre na podaní Kučovej austrálska favoritka hneď prvý mečbal premenila na víťazstvo v zápase.

ženy – kvalifikácia – 2. kolo: Astra Sharmová (Austr-) – Kristína KUČOVÁ (SR) 6:7 (4), 6:4, 6:3

Zdroj: ts, TASR