Home Najdôležitejšie Kučová aj na US Open ukázala silu bojovníčky: Po nevydarenom úvode zmietla súperku z kurtu

NEW YORK – Slovenská tenistka Kristína Kučová postúpila v kvalifikácii na záverečný grandslam sezóny US Open do semifinále.

Slovenská tenistka ako nasadená kvalifikačná osmička potvrdila proti súperke Daniele Seguelovej z Čile rolu favoritky i keď vstup do zápasu favorizovanej Slovenke nevyšiel podľa predstáv.

227. hráčka sveta dokázala na tvrdom povrchu zobrať Kučovej obidve úvodné podania a aj keď sama si hneď prvé stratila, po štyroch hrách mala k dispozícii vedenie 3:1. Potom ale Kučová ukázala svoju typickú bojovnosť a kvality, keď získaním piatich hier po sebe získala úvodné dejstvo za 40 minút výsledkom 6:3.

V druhom sete už Slovenka nedala súperke šancu, keď jej povolila uhrať len dve hry a nestratila si ani jediné podanie, pričom sama Seguelovú brejkla dvakrát. V boji o kvalifikačné finále na Slovenku čaká domáca Hanna Changová.

Kristína Kučová (8.) – Daniela Seguelová (Chi) – 6:3, 6:2 za hodinu aj 20 minút