Home Roland Garros Krawietz a Mies ovládli štvorhru na Roland Garros – zarmútili domácich

Krawietz a Mies ovládli štvorhru na Roland Garros – zarmútili domácich

by Jana Sedláková
krawietz a mies

PARÍŽ – Víťazmi mužskej štvorhry na Roland Garros sa stali Nemci Kevin Krawietz a Andreas Mies. Vo finále zdolali domáci pár Fabrice Martin a Jérémy Chardy 6:2, 7:6(3).

Krawietz a Mies lepšie zachytili úvod stretnutia a viedli 4:0. Chardy s Martinom potom znížili na 1:4 po servise. Na príjme sa však presadiť nedokázali. Za stavu 1:5 museli odvracať na podaní setbal, situáciu však zvládli. Na podaní si už Nemci výhru v prvom sete ujsť nenechali.

Druhý set bol o poznanie vyrovnanejší. Ani jeden z tímov neprišiel o podanie a tak sa na radu dostal tajbrejk. V ňom si od stavu 3:3 pripisovali body na svoje konto iba Krawietz a Mies a tak spoločne spadli na zem a tešili sa z najcennejšieho titulu.