Home / Najdôležitejšie / Krajicek o zvýhodňovaní Federera: „Bol by to problém, ak by sa sťažovali Nadal a Djokovič“
Foto: TASR

Krajicek o zvýhodňovaní Federera: „Bol by to problém, ak by sa sťažovali Nadal a Djokovič“

Francúz Julien Benneteau sa postaral počas tohtoročného Turnaja majstrov o rozruch, keď obvinil organizátorov Australian Open zo zvýhodňovania Rogera Federera. Dôvodom je, že Švajčiar hrá väčšinu zápasov v noci a vyhýba sa tak horúčavam. Svoj názor na vec poskytol s odstupom času Holanďan Richard Krajicek.

Víťaz Wimbledonu 1996 a riaditeľ turnaja ATP 500 v Rotterdame chápe obe strany. „Rozumiem tomu, čo chcel Benneteau povedať. Federer je však jednoducho úžasný. O nikoho nie je taký záujem, preto nie je prekvapujúce, že hrá často v noci,“ uviedol v rozhovore pre holandský portál NOS.

„Bol by to problém, ak by sa sťažovali Nadal a Djokovič. Vtedy by sa museli obávať o turnaj. Nespomínam si ale, že by niekto kritizoval Federerov program,“ dodal na margo Australian Open.

Krajicek si zaspomínal aj na svoju éru, v ktorej to bolo podľa neho podobné. „Vždy sa hovorilo, že v Ríme chcú, aby ich turnaj vyhral Becker. Hralo sa preto s ťažšími loptičkami a na kurty dávali menej antuky. V Los Angeles 1994 boli horúčavy a spýtal som sa, či by som mohol hrať večer. Rozhodujúce slovo mal Becker, tak som musel nastúpiť poobede. Nevyhral som totiž trikrát Wimbledon,“ pridal zaujímavé spomienky.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × five =