Home Najdôležitejšie Kovalík zvládol koncovky setov a v Kitzbüheli postúpil do hlavnej súťaže: Vyrovnaný duel priniesol až 12 brejkov

KITZBÜHEL – Slovenský tenista Jozef Kovalík sa prebojoval na antukovom turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli do hlavnej súťaže. Vo finále kvalifikácie zdolal ako nasadená trojka Španiela Maria Vilellu Martineza 7:5, 7:5.

Kvalikačná trojka vstúpila do zápasu rýchlym brejkom a náskok si udržiavala až do stavu 4:2. Nasledujúce dva gemy patrili španielskemu súperovi, ktorý vyrovnal na 4:4. Kovalík brejkol na 5:4, ale Vilella opäť kontroval ribrejkom a bolo vyrovnané. Záver úvodného dejstva však patril slovenskému tenistovi, ktorý sa po 43 minútach ujal vedenia v zápase.

Španiel mal otrasný vstup do druhej sady, keď po pár minútach prehrával už hrozivých 0:3. Postupne sa ale dostal späť do boja o druhý set, znížil na 3:4, o pár minút vyrovnal na 5:5. Podobne ako v prvom dejstve, aj koncovka druhého patrila 130. hráčovi sveta, ktorý postúpil do hlavnej súťaže.